Misafir
6,2176
5,4795
230,25
ÜYE GİRİŞİ

Şaka Gibi!...

Mehmet Yüksel-Latife Meriç çiftinin Bursa’dan çalınan Doğan marka arabaları, 18 yıl sonra Manisa’nın Salihli ilçesinde bulundu.

 Şaka Gibi!...

Mehmet Yüksel-Latife Meriç çiftinin Bursa’dan çalınan Doğan marka arabaları, 18 yıl sonra Manisa’nın Salihli ilçesinde bulundu.Mehmet Yüksel-Latife Meriç çiftinin 21 Eylül 1995 tarihinde Bursa’da çalınan arabaları, 18 yıl sonra Manisa’nın Salihli ilçesinde bulundu. Hırsızlık olayının yaşandığı dönemde eşiyle birlikte Türk Telekom’da çalıştıklarını belirten Latife Meriç, “İş dönüşü arabamızı evimizin önüne park etmiştik. Sabah eşimle birlikte işe gitmek üzere evimizden aşağı indik. Bir de baktık ki arabamız yerinde yok. Eşime arabayı başka bir yere mi park ettiğini sordum. ‘Hayır’ dediğinde hemen karakola gittik ve müracaat ettik. Karakolda başka bir komşumuzla karşılaştık. O da arabasının çalındığını ve karakola müracaat etmeye geldiğini söyledi. Bugüne kadar hiçbir gelişme olmamıştı. Komşumuzun çalınan arabası bir ara Balıkesir’de ortaya çıkmıştı. Bize geçtiğimiz hafta Salihli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nden bir telefon geldi. Telefondaki memur, ‘Sizin yıllar önce bir aracınız çalınmış’ dedi. Bende ‘Evet yıllar önce bizim bir arabamız çalınmıştı ama artık onu unutmuştuk’ dedim. Arabamızın bulunduğunu söyleyince çok şaşırdım. Hatta bu arabadan bize ne hayır gelir diye düşünmeye başladım. Aracımızın parçalandığını ve satıldığını düşünüyordum. Çalındığı dönemde arabamızın plakası 16 KN 252 idi” dedi.
Mehmet Yüksel Meriç ise, “Bu araba 1993 yılı sonu imalatlarından olan bir araba. Biz arabayı bir arkadaşımızdan aldığımızda bir yaşındaydı. Benim hatırladığıma göre o dönemde bu arabanın sıfırı 460 bin lira idi. Arabayı ben arkadaşımdan 400 bin liraya almıştım. Salihli Emniyet Müdürlüğü’ndeki personelimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Türk polisi sayesinde adeta bir mucize gerçekleşti. Bu aracın bulunmasında polislerin hassas davranması ve olayın üzerine gitmesi çok etkili oldu” diye konuştu.
Aracın çalıntı olduğu ise araç muayene istasyonunda vize işlemleri sırasında ortaya çıktı. Araçla muayene istasyonuna gelen C.B’ye istasyon görevlilerince verilen raporda aracın şase ve motor numaralarında eksiklik olduğu bildirildi. Konunun emniyete bildirilmesi üzerine yapılan araştırmada aracın çalıntı olduğu ortaya çıktı. C.B’nin ise aracı bir süre önce başka bir kişiden aldığı ortaya çıktı. (İHA)

 

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim