Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Yeşilay öğrencilerle farkındalık yaratıyor

Yeşilay öğrencilerle farkındalık yaratıyor

Manisa Yeşilay madde bağımlılığı konusunda farkındalık oluşturmak için ilk seminerini Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileriyle verdi. Seminerde kararların insanlara ait olduğu fakat zararlar konusunda bilgilendirerek insanların yanlış kararlara sürüklenmesinin önüne geçilmesi gerektiği üzerinde duruldu.

TUNAY AKTAŞ

Yeşilay Haftası’nda madde bağımlılığıyla mücadele çalışmalarına arttıran Manisa Yeşilay Şubesi, Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileriyle seminer gerçekleşirdi.

Öğrencilerle fikir alışverişinde yapılan seminerde Manisa Yeşilay Başkanı Berk Mersinli, madde bağımlılıkları hakkında farkındalık yaratmak istediklerini söyleyerek; bağımlılığın sadece sigara, uyuşturucu ve alkolden ibaret olmadığını bunların yanında internet, telefon, kumar gibi bağımlılıkların insanların hayatlarını olumsuz etkilediğini belirtti. Önceden sigara içmeyenlerin Yeşilaycı olduğunu söylediğini ifade eden Mersinli, “Manisa şubesini kurduk ve ilk defa size seminer veriyoruz. Siz hepiniz sağlık alanında çalışacaksınız. Bizim çocukluğumuzda sadece Yeşilaycıyım derlerdi, sigara içmeyince Yeşilaycı olunuyordu. Ama artık öyle değil, günümüzde internet ve telefonda bir bağımlılık ve bu konuda bilinçlenmemiz gerekiyor. Burada hayatınız boyunca lazım olacak bilgiler sunacağız size. Buraya farkındalık yaratmaya geldik”dedi.

HERKES KENDİSİ KARAR VERECEK

Öğrencilerle bilgi alışverişi şeklinde madde bağımlılıkları hakkında sunum gerçekleştiren Uzman Psikolog Özlem Demirci, “ Türkiye belirli uyuşturucu maddelerin geçiş noktasında bulunduğu için madde çok fazla buna yönelik risklerde çok. Bu maddeler ucuz olduğu içinse en çok gençler, hatta çocuklar kullanıyor. Bizim amacımız yasaklama ya da yapma demek değil. Herkes hayatına dair kararları kendisi vermek durumunda. Onun için biz bu maddelerin ne kadar zararlı olduklarını anlatıp insanların bu konuda doğru kararlar almasını sağlamak zorundayız” dedi. Sunumda öğrenciler de söz alarak düşüncelerini ifade etti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim