Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Sağlıkçılar kadınlar gününde farkındalık yarattı

Erkeklerle kadınların yerine geçti

Sağlıkçılar kadınlar gününde farkındalık  yarattı

Manisa Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri hazırladıkları programla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hem farkındalık hem fark yarattı. Ana temada erkeklerle kadınların yer değiştirmesi vardı.

TUNAY AKTAŞ

Manisa Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Dünya Kadınlar Günü için tiyatro, koro ve video gösterilerinden oluşan organizasyona imza attı. Öğrencilerin yoğun bir hazırlık aşamasından sonra gerçekleştirdiği program öğrenciler, veliler ve öğretmenleri tarafından büyük beğeni toplarken uzun süre alkışlandı. Gösterilerle hem farkındalık hem fark yarattılar.

ERKEKLERİN BAŞINA GELSEYDİ!

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde farkındalık oluşturmak istenen programda tiyatro, koro ve video gösterileri sahnelendi. Kadınlara yönelik empatinin geliştirilmesinin amaçlanırken gösterilerin senaryoları dahil tüm aşamaları öğrenciler tarafından tasarlanıp uygulandı. Gösterilerin ana temasında ise; ‘Kadınların başına gelen olumsuzluklarla erkekler karşılaşsaydı ne olurdu’ vardı.

KADIN EN DEĞERLİ VARLIK

Kadınların dünyanın en değerli varlıklarından biri olduğunu ve bizim toplumumuzda bin yıldır kadınlar erkeğin bütün platformlarda yan yana durduğunu söyleyen Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Taner Yurtkölesi “Dünya Kadınlar Günü’nde bir erkeğin konuşması ne kadar doğru bilmiyorum ama ben teşekkür etmek istedim. Bu güzel insanlar sizler için 10 günden beri hazırlandı. Çok güzel bir gösteriydi, inşallah ilerleyen zamanlarda daha büyük gösterilere kadar götüreceğiz işi. Çok emek verdiler ve vermeleri de gerekiyordu. Çünkü dünyadaki en değerli varlıklardan biri olan kadına çok emek verilmesi gerekiyor. Ben gösteri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Ülkemizde maalesef kadınların ciddi sorunları var. Bizim bu programı yapmamızda ki amaç bu sorunları farklı bir açıdan bakılmasını sağlayarak farkındalık oluşturmak istememizdi. 365 günün bir günü kadınlar günü olmaz, bütün günler onlara ait. Bizi var eden bir kadın, bir anne. Görev öncelikle biz erkeklere düşüyor. Yetiştirmeye çalıştığımız evlatlarımız ileride bunları çocuklarını aktaracaklar. Ve ilerde bu ülkede bu sorunu çözeceğiz. Dünya’da kadına en çok değer, haklarını en önce bilen topluluklardan biriyiz. Bin yıldan beri her platformda kadınlar bizlerin yanında yer aldı. Savaşta da barışta da”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim