Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Hemşire adaylarına özel kutlama

Hemşire adaylarına özel kutlama

MANİSA Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından 12 Mayıs Hemşireler Günü sebebiyle ‘Geçmişten Günümüze Hemşirelik’ adlı seminer düzenlendi. Seminerin ardından 12 Mayıs Hemşireler Günü’ne ilişkin düzenlenen resim yarışmasında ilk 4’e giren öğrencilere Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü Taner Yurtkölesi ve Sağlık Meslek Öğretmeni Özge Koçak tarafından plaketleri takdim edildi.

ERSAN ERDOĞAN

MANİSA Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri tarafından 12 Mayıs Hemşireler Günü sebebiyle ‘Geçmişten Günümüze Hemşirelik’ adlı seminer düzenlendi.

Okulun toplantı salonunda düzenlenen seminere Okul Müdürü Taner Yurtkölesi, öğretmenler ve öğrencilerin tamamı katıldı. Seminer öncesi kısa bir açıklama yapan Sağlık Meslek Öğretmeni Özge Koçak, “Hemşireliğin tarihi kadının şifa verici tarihiyle başlamaktadır. İlk profesyonel hemşireliğin Kırım Savaşı’nda Selimiye Kışlası’nda ‘Lambalı Kadın’ olarak bilinen Florence Nightingale ile başladığı kabul edilmektedir. Dünyada ilk olarak 1954 yılından beri ülkemizde de 1964 yılından beri hemşire Florence Nightingale’nin doğun günü olan 12 Mayıs hemşireler günü olarak kutlanmaktadır. Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet ekmektedir. Sağlık hizmeti bir ekip işidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur. Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için siz geleceğin hemşireleri, sorumluluk bilinciyle vazifenizi en iyi şekilde yerine getireceği inancıyla, 12 Mayıs Hemşireler Günü’nüzü kutlar ve meslek hayatınızda başarılar dilerim” dedi.

DERECEYE GİRENLERE PLAKET VERİLDİ

Konuşmaların ardından öğrencilerden Ayça Eren, Ayşenur Atay ve Remziye Salam ‘Geçmişten günümüze hemşirelik’ adlı bir sunum gerçekleştirdiler. Sunumun ardından 12 Mayıs Hemşireler Günü’ne ilişkin düzenlenen resim yarışmasında ilk 4’e giren öğrencilere Özel Merkez Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Okul Müdürü Taner Yurtkölesi ve Sağlık Meslek Öğretmeni Özge Koçak tarafından plaketleri takdim edildi. 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim