Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Manisaspor 8 FIFA dosyasından 5’ini kapattı!

Siyah-Beyazlılar, mayıs ve haziran ayındaki hamleleriyle son aşamaya gelen davalık (Perovic, Mikic, Simonek, RAD, Jihlava) 5 dosyayı eritti, kalan 3 dosyadan Makukula, Benfica ve Iwanski’ye de ödemeler yapıldı!

 

Manisaspor

8 FIFA dosyasından

5’ini kapattı!

 

Tarzan FIFA’lık borçları eritiyor

 

ÖZEL HABER: MUSTAFA TATLI

Manisaspor’a yeni sezonda FIFA’dan eksi 9 puan cezasının geleceği yönünde iddialar, camiada giderek yayılmaya başlarken, Başkan Abdullah Mergen, böyle bir cezanın gelme olasılığının mümkün olmadığını söyledi. Mayıs ve haziran ayı itibarıyla yaptıkları ödemelerle 8 FIFA’lık dosyanın 5’ini kaldırdıklarını kaydeden Mergen, kalan 3 dosyadan Makukula, Benfica ve Iwanski’ye yaptıkları bir miktar ödemelerle olası cezaların önünü kestiklerini belirtti.

“HERHANGİ BİR CEZA TEBLİĞİ YOK, OLAMAZ DA”

Disiplin sürecinin başlatıldığı dosyalarla ilgili kısa vadede önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Mergen, “8 tane FİFA dosyamız vardı, mayıs itibarıyla bu sayıyı 3’e düşürdük. Kalan 3 dosya olan Makukula, Iwanski ve Benfica’ya bir takım ödemeler yaptık. Ödememezlik yapmadık. Şuan da herhangi bir ceza ve tebliği yok. Olamaz da. FİFA’dan eksi 6, eksi 9 puan cezalarının önünü kapattık. Yalnızca kulüp lisansını alamadığımız zaman eksi 3 puan cezası gelebilir. Kulüp lisansını almak için yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

“1 MİLYON TL’NİN ÜZERİNDE ÖDEME YAPTIK”

Mayıs ayı itibarıyla Makukula’ya 75 bin euro, Benfica’ya 60 bin euro, Iwanski’ye 25 bin euro ödeme yaptıklarının altını çizen Mergen, “Bu ödemeleri yaparken, FİFA’yı bilgilendirdik. Mikic’in (4 sene önceki alacağı), Simonek’in (şahsına) (Jihlava kulübüne), Perovic’in (şahsına) ve (RAD kulübü-kiralama ücreti), bu 5 dosyayı kapattık. Mikic’e 550 bin TL civarında, Perovic’in kendisine 200 bin, kulübüne 50 bin TL civarında, Simonek’e 200 bin, kulübü Jihlava’ya 100 bin TL olmak üzere sıcağı sıcağına 1 milyon TL’nin üzerinde bir ödeme yaptık. Bu 5 dosya bizi FİFA’da sıkıştıran dosyalardı. Bunları kapattık. Son aşamaya gelmişti. Mayıs ayının sonları ile haziran ayının başında yaptığımız hamlelerle ciddi bir yükten kurtulduk. Geçmişte ödenmeyen borçlarla FİFA nezdinde kulübün itibarı yerlerdeydi. Yaklaşık 12-13 dosya vardı. Bunu 3’e indirdik. Hiç ödeme yapmasaydık büyük cezalar gelebilirdi. Bundan sonra kalan 3 dosyayı da kapatacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim