Misafir
4,1466
3,5367
107.719
143,2582
ÜYE GİRİŞİ

 

 KAMUOYUNA DUYURU

                                KAMUOYUNA DUYURU

11.07.2017 tarihli Manisa Büyükşehir Belediyesinin , yine 11.07.2017 tarihli Manşet Gazetesinde ihalelerle ilgili, Bilgi ve Belgelerlerle ispatlamaya çalıştığımız haber ile ilgili görüşlerini, esefle okuduk. Duyuru yazınızda Şeffaf ve Açık İhalelerden söz ediyorsunuz. Oysaki size göre şeffaf, anlayana göre asla değildir. Büyükşehir Duyurusu Gaflet ve Telaş  duygularıyla yazılmış olup, Bizim gazetedeki iddialarımızın, hiç birisini teğet dahi geçmeden, yalan ve iftira ile geçiştirerek, Kamuoyuna her zaman olduğu gibi yanlış eylem ve söylemlerle yanıltmaya çalışmaktan öteye, içi boş bir duyuru olmuştur. Duyurudaki ifade ettikleri konulardan birincisi, Şirketimiz ve Sahibi Hüseyin GENÇ  hakkında yasal yollara gidileceği  beyan edilmiştir.

Gerek Cengiz ERGÜN ve gerekse Yılmaz GENÇOĞLU’nun yasal yollara başvurmalarını memnuniyetle karşılayacağımı öncelikle belirtmek isterim.  Çünkü Yargı, ihalelerle ilgili her türlü işlemi, hakkaniyet ölçeğinde yerine getirecek olması beni ve şirketimi çok mutlu edecektir. Ayrıca tarafımızca yeri ve zamanı geldiğinde, gerekli mercilere müracaat edilecektir. Yargıya gitmenizde de  bir beis görmüyoruz. Bilakis memnun oluruz.

SORU 1) 2016 Yılındaki Asfalt işiniz, sadece  bir kalemi söylüyorum 474.640  ton yaklaşık Bedelin içinde yer alan freze kazısı(Sıcak karışım) , Kesin hesapta kaç tonla bitmiştir. Açıklamanızı bekliyoruz.  İşi Alan Firma bu manipülasyonlu (şişirme) Freze kazısından tam puan alıp, Katılan Firmaların hepsinden daha çok puan alarak, işi Firmamızdan yaklaşık, 5.700.000.-TL daha fazla fiyata almıştır. Ankara 11. İdare Mahkemesi, Söz Konusu işi bozduktan sonra, idareniz Bu ihaleyle ilgili ne gibi işlemler yapmıştır. Bu  işle ilgili son durumu Kamuoyuna tarihleriyle birlikte  açıklamaya davet ediyoruz.

SORU2) 2017 Asfalt İhalesinde ucube Teklifler neticesinde, hala ısrarla 85.080.539,62.-TL Yaklaşık bedeli olan işi  , firmamız yaklaşık 16.000.000.- TL daha az teklif atmasına rağmen, RSM MADENCİLİK+ MİROĞULLARI İNŞAAT İŞ ORTAKLIĞI firmasına 85.357.188.- TL ile işin verildiği ,22.06.2017 tarih ve 54291310-251-02-02 sayılı Kesinleşmiş ihale Kararı verilmesine rağmen (Duyurunuzda Kesinleşmiş Kararımız yok demenizle, taraflardan kimin yalan ve iftira  söylediği çok açık değil midir?) Kesinleşmiş Kararı Yok sayıyorsun. Portföyümüzde yalan ve iftiraların yeri asla olmamıştır, olmayacaktır da. Biz sadece sağlıklı belgelerle konuşuruz.

SORU3)  Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Çevre Düzenlemesi Yapım işi, 31.05.2017 tarihinde Kamu İhale Kurumu tarafından İptal edilmiştir. Sn Başkan ; Kişilere ve Medyaya, Yüklenici Firmanın İptali bozma amacı ile Yargıya Taşıdığı ifadeleri basından öğrendiğimde ,şu yorum aklıma gelmişti. Başkan ne kadar bu firmayı tutuyor ki, yargıya gitmesine adeta sevindiğini itiraf ediyor. Oysa ciddi Başkanlar Alt Kadroya şu emri vermesi gerekmez miydi.? (Kamu İhale Kurumu) bozduğu kriterlere  hassasiyet göstererek , ivedilikle şeffaf , titiz ve açık bir ihale yöntemiyle vakit kayıp etmeden ilana verilmesi , daha etik olmaz mıydı.? Neden iş  ısrarla Peker Firmasına verilmek isteniyor. Anlamakta zorlanıyorum.

SORU4 ) 2015 yılı Asfalt , 2016 yılı asfalt ihaleniz (manipülasyonlu)  ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası ve Çevre Düzenlemesi yapım işi , üç yıl üst üste aynı firmanın almasını, nasıl değerlendirdiğine duyuruda yer vermemiş. Umarım bu kez sorular yanıt bulur. Bu Kadar tesadüf olabilir mi.3 Yıl ara vermeden üst üste PEKER İNŞAATIN iş alması.

SORU 5) Yılmaz GENÇOĞLU Büyükşehir de görev almasından sonra, Büyükşehir ‘in ihale ahlakı ve bakışı ve yaklaşık bedellerdeki eylemlerini nasıl izah edebilirisiniz. (Duyuruda bunlar es geçilmiş) 2017 yılındaki asfalt  ihalesinde yaklaşık maliyetin üzerinde 12 adet ve yaklaşık maliyete yakın da 3 adet teklif vardır. Bu Teklifleri nasıl izah edebilirsiniz?

Manisa Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuyorum. Çağırırlar ise elimdeki bilgi ve belgeleri savcılıkla paylaşıp, yurttaşlık görevi ile ifa etmeye hazırım. Büyükşehirde Şeffaf ve Açık (Hiçbir manipülasyona yer vermeksizin) İhaleler yapılıncaya kadar, Çetelerle mücadele etmeye hız kesmeden devam edeceğim.

Genç İnşaatın bu ihalelere katılmış olması, Manisa halkının  şansıdır. Çünkü ;  Genç İnşaat ihalelere girmemiş olsa idi, hiçbir fert bu ihalelerden bilgi sahibi olamayacaktı. Değerli Manisa Halkına  ,Saygılarımla sunarım.

Hüseyin Genç

Genç İnşaat  San. ve Tic. Ltd. Şti

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  29°
  Yarın:34°
  Daha soğuk
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim