Misafir
4,5832
3,8826
107.717
159,5071
ÜYE GİRİŞİ

Başsavcıdan duygusal veda

Başsavcıdan duygusal veda

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı görevinden Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atanan Akif Celalettin Şimşek sosyal medya hesabından duygusal bir veda mesajı yayınladı.

TUNAY AKTAŞ

Yargıtay Cumhuriyet Savcılığına atanan Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek sosyal medya hesabı üzerinden Manisalılara veda etti. Yayınladığı duygusal mesajda Şimşek, “Kıymetli Manisalılar, 15 Şubat 2015 tarihinde Cumhuriyet Başsavcısı olarak başladığım görevden 14 Temmuz 2017 tarihi itibariyle ayrılıyorum. Şehzadeler şehri bu güzel ilimizde; Devletin bize vermiş olduğu vazifeyi ve sorumluluğu almış olduğumuz yetki çerçevesinde elimizden geldiğince yerine getirmeye çalıştık. Makamlar ve mevkiler hiç kimse için kalıcı değildir. Gün gelir sırası gelen gider. Burada önemli olan; Gök Kubbede bir hoş seda bırakabilmektir. İnanıyorum ki çalıştığımız süre içerisinde bilerek asla adaletten ayrılmadık, kul hakkı yemedik. Devletin bize verdiği görevi de en iyi şekilde yerine getirdik”ifadesini kullandı.

“GİDECEK BAŞKA VATANIMIZ YOK”

Şimşek, “15 Temmuz 2016 da hep birlikte yaşadığımız o hain kalkışmadan da Manisa olarak bir vatandaşımızın burnu bile kanamadan başarı ile çıkmak, zamanında ve yerinde müdahalelerle hasarsız atlatmak bizim için mutluluk verici oldu. Eli kanlı hain katil sürüsünün ülkeyi karanlık bir geleceğe götürmeye çalıştığı o geceden Allah’ın yardımıyla kurtulduk. Bu geçen süreçte dilimin döndüğünce hem sosyal medyadan hem de basın yoluyla sizleri aydınlatmaya çalıştım. Belki birilerinin yadırgadığı, birilerinin de çok takdir ettiği farklı bir Başsavcı profili çizdim. Tek amacı vatan sevdası olan bu kardeşiniz, bundan sonrada elinden geldiği kadarı ile hem hizmetine, hem de FETÖ denen hain yapı ile mücadeleye devam edecektir. Sizlerin de, asla ümitsizliğe kapılmadan cesaret ve kararlılıkla elinizden geleni yapacağından hiç bir şüphem yok. Bu vatanı Haçlılara dahi peşkeş çekmeye kalkışanlar bunun bedelini ödeyecekler. Bu topraklar bir avuç soysuzun oyuncağı olmadı olmayacak. Bizim gidecek başka vatanımız yok. Görev yaptığım süre içerisinde bize desteğini esirgemeyen herkese buradan selam ederim. Daha güzel yarınlara; adaletli, güçlü ve başarılı gireceğine inandığım bir Türkiye’de buluşmak ümidiyle hepinize saygılar sunar hakkınızı helal etmenizi istirham ederim” dedi.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  1 2 3 R 5 6 7 8 9 10
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim