Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

Balığın en güzel hali

Balığın en güzel hali

Dünya ve yöresel lezzetleri Babalık'la Manisa'ya taşıyan Murat Bağlayıcı, büyük bir mutfak ekibiyle balığın en güzel halini ortaya çıkardıklarını söyledi.

TUNAY AKTAŞ

Ürün çeşitleri ve profesyonel kadrosu ile Manisa’ya iddialı giriş yapan Babalık’ın açılışı, önceki gün Keçiliköy Mahallesi OSB karşısındaki yerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

Deniz ve balık ürünlerinde büyük bir mutfağı Manisa'ya sunan ve artık bu konuda farklı tatlar tatmak isteyenlerin İzmir'e gitmesine gerek kalmadığını belirten Murat Bağlayıcı, a sınıf bir restoranı uygun fiyatlara Manisalılarla buluşturduklarını söyledi.

KIRMIZI ET DE VAR

Babalık'tan bir gurmenin dahi memnuniyetle ayrılacağını ifade eden Bağlayıcı, "Deniz ürünlerinde aklına gelebilecek a'dan z'ye her şeyi Manisalılar burada bulabilir. Özel spesiyaller, meze çeşitleri, içecekler ve mükemmel tatlılar. Birinci sınıf bir balık restoranında ne olması gerekiyorsa hepsi var. Kesinlikle bayat bir ürün bulunmaz, hepsi günlük ürünler. Balığa ek olarak kırmızı et de var ama ağırlığımız büyük oranda balık üzerine. Burası normal bir balık pişiricisi değil. Sosların kullanıldığı steak tarzı ve sunumlarıyla fark yaratılan bir yer. Sunumlar çok ayrı. Yakında servis ve VİP servisi başlatacağız, ücretsiz olarak. Fiyat olarak da market fiyatlarının altında bu kaliteyi Manisalılara sunacağız"dedi.

KALABALIK BİR MUTFAĞA SAHİBİZ

Bağlayıcı, "Personelimizin hepsi profesyonel insanlar. Şefimiz çok tecrübeli ve dünya mutfaklarına hakim bir şef. Hangi balık olursa olsun, müşteri nasıl pişmesini istiyorsa onu yapabilecek personel ve mutfağa sahibiz. 8 kişilik kalabalık bir mutfak ekibimiz var. Yine mutfağımız son sistem büyük bir mutfak"diye konuştu.

BURADA BALIĞIN FARKINA VARACAKSINIZ

Dünya ve yöresel birçok lezzeti Manisa'da sergileyeceğini belirten Şef Çetin Ene, "Burası farklı bir balık restoranı burada balığın farkına varacaksınız. Çok farklı sunumlar Manisalılarla buluşacak. Vizyon mutfağının en iyi örneklerlerini sergileyeceğiz burada. Dünya mutfağının en büyük lezzetlerini tadacaklar. Çipura, levrekle sınırlı kalmıyoruz. Balığın her çeşidine yer veriyoruz. Deniz ürünlerinde aklınıza gelecek ne varsa. Turna balığını getireceğiz mesala. Bu balık çok lezzetli bir balık ve Manisa'da yok"

BİRÇOK ÖZEL SPESİYAL SUNACAĞIZ

Şef Ene, "Hiç bir yerde olmayan kendime özel spesiyallerim var. Hiç ateş görmeden salamurada ve soslarla pişen balıkların lezzetini müşterilerimiz görecekler. 30 senedir bu işin içerisindeyiz. Dünya mutfaklarının en seçkin örneklerini en iyi şekilde uyguluyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde mutfakları ve yemeklerini inceleme fırsatı buldum. İstediğim balıkta istediğim şekilde ürü oynatabiliyorum. Türkiye'de 65 ilin, mutfaklarını inceleyerek gezdim. Aynı zamanda gastronomistim. Şöyle bir lezzet istiyorum dediğinizde ben o lezzeti sizin masanıza getirecek kişiyim" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim