Misafir
6,0706
5,3716
214,29
ÜYE GİRİŞİ

FETÖ davasında 38 sanığa hapis kararı çıktı

FETÖ davasında 38 sanığa hapis kararı çıktı

FETÖ davalarının görüldüğü Manisa 2. ve 3. Ağır Ceza Mahkemeleri’nde şu ana kadar 38 kişi hakkında karar verildiğini açıklayan Başsavcı Ahmet Çiçekli,  “Adalet için çok çalışıyoruz. Halkımız adalete güvensin” dedi.

TUNAY AKTAŞ

Manisa’da görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarıyla bir araya gelen Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli,  8. görev yerinin Manisa olduğunu belirterek, ülkenin ve memleketin zor dönemden geçtiğini,  yargının bir mensubu olarak millete en iyi şekilde hizmet etmek istediğini söyledi. 

726 DAVA AÇILDI

Başsavcı Çiçekli, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yürütülen kovuşturmalar sonucu Manisa 2. ve 3. Ağır Ceza Mahkemeleri’nde şimdiye kadar 38 kişi hakkında karar verildiğini açıkladı. Çiçekli, “Dava açıldıktan sonra 1 kişiye 10 yıl 6 ay, 2 kişiye 9 yıl, 2 kişiye 8 yıl 9 ay, 7 kişiye 7 yıl 6 ay, 21 kişiye 6 yıl 3 ay, 1 kişiye 4 yıl 4 ay 15 gün, 1 kişiye 4 yıl 1 ay 15 gün, 1 kişiye 2 yıl 1 ay hapis cezası verildi. 2 kişiye beraat olmak üzere Manisa 2 ve 3. Ağır Ceza Mahkemelerinden toplam 38 kişi hakkında karar verilmiştir. Mahkemelerde açılan davalar neticesinde ciddi cezalar çıkıyor. Adalet en kısa sürede yerini buluyor. Suç işleyenler cezalandırılmış oluyor.”dedi.

TUTUKLU SAYISI 622

Savcılık aşamasında toplam 913 dosyanın bulunduğunu ve bunların merkezdeki davalar olduğunu belirten Çiçekli “İlçelerde zamanla gelecek. 622 tutuklu bulunuyor. 2 bin 387 kişi tutuksuz yargılanan bulunuyor. Bunlar içinde suç işleyen için en kısa sürede dava açılacak”diyerek, suçsuz olanlarla ilgili de kararların verileceğini kaydetti.

SAVCI SAYISI 6’YA ÇIKARILDI

Adaletin zamanında sağlanması için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirten Başsavcı Çiçekli, “FETÖ bürosunda çalışan savcı sayısını 6’ya çıkardık. Arkadaşlarımız yoğun bir çalışma sergiliyor. Halkımızın adalete güvenmesini istiyoruz” dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim