Misafir
6,5966
5,8744
253,34
ÜYE GİRİŞİ

Vali Güvençer gazetecileri ağırladı  

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisalı basın mensuplarıyla bir araya geldiği yemekte, basın mensuplarını yol arkadaşları olarak gördüğünü söyledi.

TUNAY AKTAŞ
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisalı basın çalışanlarıyla yemekte buluştu. Özel bir otelin restoranında düzenlenen yemekte Vali Güvençer, gazetecilerle tek tek selamlaştı. Yenilen yemek sonrası konuşan Vali Güvençer, basın mensuplarını yol arkadaşı olarak gördüğünü belirterek, “Bazı meslekler var ki insanın gerçekten 24 saatini kavradığı, kapsadığı gibi diğer mesleklerden çok daha fazla, çok daha kısa zaman içerisinde meslek mensubunun kimlik, kişilik işaretlerinden biri haline geliyor. Gazetecilik de görebildiğim, gözlemleyebildiğimiz kadarıyla tam manasıyla böyle bir meslek. Gün 24 saat olduğu için 24 saat ile sınırlı ve bir gazeteci nerede, hangi ortamda olursa olsun kuvvet ile muhtemel aynı zamanda işinin başında gözleri, kulakları, zihni, kalbi çalışmak durumunda. Ben buradaki arkadaşlarımın böyle olduklarını biliyorum, samimiyetle bunu teyit ediyorum.  Kuvvetle muhtemel isimleri, alanları farklı gibi görünüyor ise de bizler, yöneticiler, Mülki İdare amirleri gazeteciler birbirlerini haddizatında çok iyi tanıyabilecek ve çok iyi anlayabilecek pozisyondalar. Ben sizlerin içinde bulunduğunuz durumu çok iyi anlayabiliyor ve kavrayabiliyorum. Sizlerin de aynı anlayış içerisinde olduğunuzu da Manisa'da görev yaptığım 1,5 yıl içerisinde yakından müşahede ettim. Bugün sizler hak ettiğiniz bu iltifatları kabul edin, sonuna kadar yanınızda işlerinizi yaparken birer refakatçi olarak taşıyın. Manisa hakkında söylenen, olumlu kurulan tüm cümleler ve Manisa'nın başına getirilen tüm olumlu sıfatları Manisa'da yaşayan herkesin, Manisa'da var olan her kurum bir şekilde hak ediyor. Eğer Manisa gerçekten Türkiye'nin bütün değerleri ile sayılabilir, el üstünde tutulması gereken mutlak surette sözüne kulak verilmesi gereken bir gücü ise Manisa basını da Manisa kadar güçlü, Manisa kadar değerli bir kapasite taşıyor ve İnşallah Manisa'nın diğer bütün unsurlarında olduğu gibi Manisa basını da Manisa basın çalışanları da kat edilecek her yıl mesafesinde Manisa gibi daha güçlü, daha huzurlu, daha verimli, daha etkili olacak. Tüm çabamız kendi varoluşumuzu sağlamakla birlikte, varoluşumuzu bir yandan borçlu olduğumuz bir yandan da varoluşumuzun temellerini de üstüne dayandırdığımız öncelikle içinde yaşadığımız şehir, sonra ülkemiz için atılan adımlarda katkımızın olması. Bu manada ben bu günlerden alacağınız güçle yeni Manisa'nın yeni Türkiye'nin daha güçlü, daha huzurlu, daha üretken Manisa'nın geleceğinde sizlerin daha fazla katkı sahibi olabilmek mutluluğunu hep birlikte paylaşmanızı yürekten diliyorum” diye konuştu.

KAMUNUN GÖREN GÖZÜ DUYAN KULAĞI

“Sizler basın mensubu olarak biz kamu hizmetkarlarının, aynı zamanda kamu otoritelerinin sahada gören gözleri, duyan kulakları, zaman zaman hisseden hüzünlenen dert edinen yürekleri, zaman zaman muhakeme eden, muhasebe eden, bir sonuç çıkaran, hedef koyan zihinlerisiniz”diyen Vali Güvençer şöyle devam etti “Ürettiklerini uygun usul, uslup ve araçlarla bizlere ulaştırma konusunda da doğrusunu söylemek gerekirse mahirsiniz. Sadece görmek, duymak, hissetmek, izlemek, hedef koymanın ötesinde yapabilme erkine sahip olanlara bu tespitleri doğru yol ve yöntemle ulaştırabilmek ve sonrasında da netice alındığını görüp gözlemleyebilmek, her zaman mümkün olmayabiliyor. Buradan Manisa özelinde yerel basınımız ve kamu otoriteleri ve kamu hizmetkarları arasında sorun çözmeye, verimli olmaya, bir şeyler üretmeye yönelik takdire şayan bir birliktelik, bir işbirliği varsa bu vetrenin bir ucunda kamu otoriteleri, kamu hizmetkarları, bir ucunda siz değerli kamuoyu taşıyıcıları varsınız. Başarı varsa bu başarıda da sizlerin payı, katkısı çok büyük.  Manisa’mız bundan 10 sene öncesinin Manisa’sı değil, geçen senenin Manisa’sı da değil. Bir yıl sonra da bugünden çok daha iyi bir Manisa'nın olacağının işaretleri. Eğer bu böyle ise, eksikliklerimizi hala süregelen bazı sorunlarımıza rağmen pek çok sorunumuzu çözmüş, mesafe alabilmiş isek burada Manisa'da yaşayan herkes kadar belki herkesten çok daha fazla ve o herkesin payına düşen bir miktarını da siz yanınıza alarak, sizler hak ediyorsunuz.”

 ‘YEREL MEDYANIN SIKINTILARI VAR’
Vali Güvençer'in ardından konuşan Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç, " Bugün karşınızda meslekte 50 yılını doldurmuş, 39 yıl da Gazeteciler Cemiyet Başkanlığı yapan bir Ertuğrul Aytaç’ın belki de bir veda konuşması da olacak. Değerli meslektaşlarım, 1968’de başladığım gazetecilik yaşamımı bugüne kadar Manisa’daki değerli arkadaşlarımla birlikte, yol arkadaşlarımla beraber bugüne kadar getirdik. Manisa Gazeteciler Cemiyeti olarak çok uluslararası ve uluslararasının ötesinde çalışma programlarına katıldık. Cumhurbaşkanları, Başbakanları, Devlet Büyüklerimizi Manisa’da ağırladık. Manisa medyası, Türkiye’nin 81 ili varsa bu iller içerisinde seviyeli, saygılı, devletini, milletini seven bir yapı içerisinde görevlerini yürütmektedir. Şu anda elbette yerel medyanın ülkenin zor şartları altında bu görevlerini yaparken elbette sıkıntıları var. Bu sıkıntılar dün de vardı, bugün de var, yarın da olacaktır. Medya ve çalışanların en büyük sıkıntısı, yeni alanlar açılırken ekonomik krizlerden dolayı ulusal medyalarda çalışanların bir kısmının işten çıkarılması gerçekten bu bayram öncesinde çok üzücü. Yaşam devam ediyor, biz yine yerel medya ve ulusal medyadaki arkadaşlarımız olarak ülkemizin bu sıkıntılı günlerinde devlet ve milletin ön saflarında yer alacak, bir kardeşlik ve beraberlik içerisinde görevimize devam edeceğiz”diye konuştu.
 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim