Misafir
6,5966
5,8744
253,34
ÜYE GİRİŞİ

Kahvecilerde zor durumda

Son zamanlarda ardada gelen zamlar nedeniyle artan girdi maliyetleri kahveci esnafını zor durumda bırakıyor. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle çaya zammın kapıda olduğunu ifade eden Manisa Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Çetin, bu zammın hem esnafı hem de vatandaşları zorlamayacağını söyledi.

 

Kahvecilerde zor durumda

Son zamanlarda ardada gelen zamlar nedeniyle artan girdi maliyetleri kahveci esnafını zor durumda bırakıyor. Yaşanan sıkıntılar nedeniyle çaya zammın kapıda olduğunu ifade eden Manisa Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Çetin, bu zammın hem esnafı hem de vatandaşları zorlamayacağını söyledi. 

Zülfü Bellici

Girdilerin sürekli arttığını ifade eden Başkan Çetin, “Bazılarını biz içimizden finansa ediyoruz. Ama güneş çarığı sıkıyor. Çarıkta ayağı sıkacak. Zam önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle kaçınılmaz olacak. Bu zammın hem esnafımızı, hem tüketicimizi üzmeyecek şekilde makul seviyelerde kalır dişe düşünüyoruz” dedi.

ZAM KAÇINILMAZ OLDU

Bugün çayın fiyatının oturulabilen kahvelerde yani oturak kahvelerde, mekanlarda 1,25 lira olduğunu vurgulayan Çetin, çay bahçelerinde ise 2 lira olduğunu belirtti. Çetin, “Ama bunun dışında, bizim dışımızda olan zincirlerde maalesef çayların fiyatları çok yüksektir. İki katımız gibi fiyatlarla satılıyor. Biz şuanda vatandaşımızın en ucuza istirahat edebildiği, dinlenebildiği, günün çoğu vaktini bilhassa emeklilerimiz çoğu vaktini mekanlarımızda geçiriyor. Bazen bir çayla, bazen iki çayla günü geçiriyordur. En ucuza dinlenebilen mekanlarız” diye konuştu.  Müşterileri kaybetmek istemediklerini dile getiren Çetin, ama zorunluluk halinde bu zammın da kaçınılmaz olduğunu söyledi. Çetin, piyasada suya, doğalgaza, elektriğe zamların geldiğini kaydetti. Çetin, bundan dolayı önümüzdeki günlerde üst kuruldan zam talebinin olabileceğini belirtti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim