Misafir
6,5966
5,8744
253,34
ÜYE GİRİŞİ

‘Konunun takipçisi olacağım’

Dolu afetinden zarar gören köyleri ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, zarar gören zeytinliklerde incelemelerde bulundu. Çiftçilerin zararının karşılanması gerektiğini söyleyen Bakırlıoğlu, “Konunun takipçisi olacağım” dedi.

‘Konunun takipçisi olacağım’

Dolu afetinden zarar gören köyleri ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, zarar gören zeytinliklerde incelemelerde bulundu. Çiftçilerin zararının karşılanması gerektiğini söyleyen Bakırlıoğlu, “Konunun takipçisi olacağım” dedi.

Geçen cuma günü yağan dolu Akhisar ve Saruhanlı ilçelerimizde zeytinlik alanlarda büyük zarara neden oldu. Dolu afeti Akhisar'ın Sabancılar, Büknüş, Arabacıbozköy, Sindelli köyleri ile Saruhanlı'nın Şatırlar ve Aydınlar köylerinde etkili oldu. Dolu afetinden zarar gören köyleri ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu zarar gören zeytinliklerde incelemelerde bulundu.  Akhisar CHP İlçe Başkanı İsmail Fikirli ve Saruhanlı CHP İlçe Başkanı Zeki Bilgin Milletvekiline eşlik ederek vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

“EN AZ İKİ SEZON MAHSUL ALINAMAYACAKTIR”

Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğü yetkililerinden de bilgi alan Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Akhisar bölgesinde yaklaşık 20 bin dekar zeytinlik alanda yüzde 50-60 oranında ürün kaybı olduğunu, hasarın Saruhanlının Şatırlar ve Aydınlar köylerinde ise hasar oranının  yüzde 100’e ulaştığını belirtti. CHP Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada, bu mevsimde böyle büyük bir afet yaşanması nedeniyle bölgedeki zeytin ağaçlarının filiz ve sürgünleri büyük oranda zarar görmüştür. Dallar kırılmış zeytinler yere dökülmüştür. Bu sebeple en az iki sezon mahsul alınamayacaktır.

BORÇLARIN ERTELENMESİ GEREKİYOR

Manisa’nın Akhisar ve Saruhanlı ilçelerinin aft bölgesi ilan edilerek, 2090 Sayılı Tabii Afetlerden Zarar Gören Çiftçilere Yapılacak Yardımlar Hakkında Kanun kapsamınsa çiftçi zararlarının karşılanması ve çiftçilerin Tarım Kredi ve Ziraat Bankasına olan borçlarının ertelenmesi gerekmektedir. Zeytin üreticisi ve çiftçi bir Milletvekili olarak konunun takipçisi olacağını belirten Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu zeytinlikleri zarar gören çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim